Обговорення плану перспективного розвитку громади

28 січня 2019 року в актовій залі Шляхівської сільської ради відбулося обговорення проекту перспективного плану розвитку Шляхівської територіальної громади на 2019-2021 роки. В обговоренні взяли участь сільський голова Віктор Доля, керівники установ, депутати та мешканці селища.

Сільський голова Віктор Доля  проінформував присутніх про виконання плану соціально-економічного розвитку у 2017-2018 роках, підсумував проведену роботу із впровадження інвестиційних проектів, акцентував увагу на питаннях в різних галузях та інтересах громади. Так, у 2018 році було проведено капітальне будівництво п’яти вулиць, завершено проектні роботи щодо реконструкції сільського клубу та отримано дозволи на проведення будівельних робіт. З листопада 2018 року розпочато будівельні роботи з його реконструкції.

Розроблення проекту плану перспективного розвитку громади є важливим питанням сьогодення, так як цей документ закладає фундамент співпраці Шляхівської  громади з районом.

Віктор Георгійович зазначив, що процес формування перспективного плану повинен включати консультації з громадськістю, бюджетними фахівцями та експертами, і тому необхідно визначити пріоритетні завдання, обговорити їх та працювати над їх реалізацією.

У зв’язку з цим було сформовано проект перспективного плану Шляхівської територіальної громади на 2019-2021 роки.

Проектом плану визначено першочергові об’єкти, які будуть реалізуватися протягом трьох років: заплановано закінчення реконструкції сільського клубу та початок будівництва автозаправної станції й мотелю, що дасть змогу забезпечити офіційне працевлаштування громадян, та покращення побутового обслуговування громадян. Крім того, одним із першочергових завдань у 2019 році є питання передачі у довгострокову оренду земельної ділянки (колишній тваринницький комплекс) для будівництва сонячних батарей та/або вітрогенераторів, що дасть змогу отримувати додаткові кошти до бюджету сільської ради та створити 14 робочих місць.

Обговоривши проект, члени робочої групи запропонували додати до перспективного плану розвитку громади – виготовлення проектно-кошторисної документації щодо реконструкції будівлі колишньої їдальні та переведення в неї лікарської  амбулаторії сімейного типу. Вирішення даного питання значно покращить медичне обслуговування жителів громади. Також у 2019 році планується проведення капітальних ремонтів двох вулиць, завершення виготовлення правовстановлюючих документів на будівлю та земельну ділянку на якій  розташована Шляхівська  ЗП ЗСПО.

Основні завдання на 2020 рік основним завданням визначено, за пропозицією керівників закладів освіти, виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво сонячних батарей на покрівлях ДНЗ (ясла-садок) та ЗСПО, що дасть змогу значно зекономити витрати на енергоносії.

Членом робочої групи, директором ФГ «ЮКОС і К» було доведено до учасників інформацію щодо будівництва системи зрошення на площі 1600 га в адміністративних межах сільської ради. Ці роботи планується провести за кошти підприємства та коштів з державного бюджету в рамках фінансування державної програми «Зрошення Херсонщини». Реалізація даного проекту  забезпечить стабільні врожаю  в зоні ризикованого землеробства та створить 20 нових робочих місць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *